14 Mayıs seçimleri üzerine bir açıklama yapan MHP İstanbul 1. Bölge Milletvekili Aday Adayı Sedat Erdem, “Allah nasip ederse 28 Mayıs 2023 tarihinde daha güçlü bir şekilde sizlerin desteği ile yeniden büyük bir katılımla bu işi bitireceğiz inşallah” dedi.

 

Milliyetçi Hareket Partisi’nin önde gelen isimlerinden İstanbul 1. Bölge Milletvekili Aday Adayı Sedat Erdem, 14 Mayıs seçimleri akabinde yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “Değerli hemşerilerim, kardeşlerim, abilerim çok değerli arkadaşlarım dostlarım. Öncelikle 14 Mayıs’ta gerçekleştirilen 28. Dönem Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerinde bizlerin çağrılarına duyarsız kalmayarak sesimize ses olan, gücümüze güç katarak Cumhur İttifakı için kalbi bizlerle olan desteklerini esirgemeyen tüm dostlarıma çok teşekkür ederim.

Cumhur İttifakı olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne güçlü bir şekilde ülkemize hizmet etmek için sizlerin desteği ve gayreti ile girmiş bulunmaktadır. Malumunuz Cumhurbaşkanlığı seçimi 2. tura kalmış durumda. Allah nasip ederse 28 Mayıs 2023 tarihinde daha güçlü bir şekilde sizlerin desteği ile yeniden büyük bir katılımla bu işi tamamlayacağız inşallah.

MHP’den milletvekili aday adayı olup listelerde yer alamama rağmen gece gündüz çalıştık sizlerle mücadelemize devam ettik. Ve yine son kez ülkemizin kader seçimi 28 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday belli karar net diyerek Recep Tayyip Erdoğan’ı Cumhurbaşkanı yapabilmek için gece gündüz yiye hep birlikte gayret edeceğiz..

Bu süreçte aday adayı olan tüm arkadaşlarıma, listeye giren milletvekili adaylarımıza, seçilerek meclise giden milletvekillerimize, parti teşkilatlarımızın her kademesinde görev alan değerli başkanlarıma ve yine gece gündüz büyük emek vererek gayretli çalışmalarını sürdüren MHP Çekmeköy İlçe Başkanı Tahsin İnce ve Ak Parti İlçe Başkanı Akın İlhan’a çok teşekkür ederim.

Cumhur İttifakımızın ortaklarından Yeniden Refah Partisi, Büyük Birlik Partisi, Hüda Par ve diğer siyasi partilerin ilçe başkanlarına ve yöneticilerine de ayrıca teşekkür ederim. Allah herkesten razı olsun. İnşallah 28 Mayıs 2023 tarihinde büyük zafer için gayret edeceğiz diyerek tüm dostlarıma selam ve sevgilerimi sunarım..”